Tytöt Easy Hockey

Tytöt Easy Hockey / U14 on tarkoitettu n. 9-14 -vuotiaille jäätoiminnasta luistelemisen, kisailun ja pelailun kautta kiinnostuneille. Ryhmässä opetellaan jääkiekon alkeita, joten mukaan voi tulla helposti ensikertalaisena, eikä aikaisempaa kokemusta tarvita. Varusteiksi riittävät kypärä + kasvosuojus, luistimet sekä maila. Muita varusteita on mahdollisuus kokeilla sekä hankkia pikkuhiljaa, jos pelaaminen alkaa kiinnostaa enemmän. Jo pelaavat tytöt voivat myös tulla mukaan ryhmän toimintaan. Tarvittaessa ryhmä jaetaan tasoryhmiin. Ryhmään ilmoittautuneilla on mahdollisuus osallistua myös pelitoimintaan ilmoittautumalla alueen tyttöjen pelitälleihin ja jatkossa tavoitteena on muodostaa tyttöjen oma peliryhmä TPS:n tyttökiekkopolulle.

TPS Tytöt Easy Hockey / U14 sisältää:

- Ilmaiset tutustumiskerrat + jääharjoitus kerran viikossa aina tiistaisin klo. 18.00-19.00 Kupittaan jäähallissa.
- Jäällä mukana TPS:n naisten liigajoukkueen pelaajia.
- Vakuutuksen, lisenssin, seuran jäsenmaksun & kausikortin TPS Naisten liigaotteluihin.
- Voit kysyä seuralta lainaksi varustepaketteja!

Ilmoittaudu Tytöt U14 / Easy Hockey -ryhmään tästä (kevät 2022)

Hinta: 50 €

Kevätkauden ajanjakso: 11.1.2022 - 29.3.2022

Paikka: tiistaisin Kupittaan harjoitusjäähalli klo. 18:00–19:00

Voit ilmoittautua kokeilemaan tai kysyä lisätietoja seuran tyttökiekkovastaavalta Jokke Jokiselta! Puh. 0400 892 678 ja sähköposti: jokke.jokinen@tps.fi

TERVETULOA!


   
Lisää uutisia
TPS Juniorijääkiekko ry
«  Tammikuu   »
Kategoriat