Yhteistyössä on voimaa!
4.6.2020 10:24 Uutiset / Pääsivusto

Naantalin VG-62 tulee mukaan TPS:n Sateenvarjoyhteisöön!

VG-62 ry/Jääkiekkojaosto sekä TPS Juniorijääkiekko ry ovat sopineet seurayhteistyöstä alkavalle kaudelle. Yhteistyösopimuksen allekirjoittivat TPS Juniorijääkiekon toiminnanjohtaja Kalle Lahti sekä VG-62:n jääkiekkojaoston puheenjohtaja Pasi Vepsä.

Yhteistyöhön sisältyy jatkossa mm. taitovalmentajaresurssin palvelut, oheisharjoittelun kehittäminen sekä lukuisia valmentajakoulutuksia kauden aikana.

”Yhteistyö tuo meille hyvän mahdollisuuden kehittää edelleen valmennusta TPS:n ja kaikkien muiden yhteistyöseurojen kanssa ja jopa lisätä harrastajamääriä Naantalissa,” toteaa VG-62:n valmennuspäällikkö Tom Koivisto.

”Olemme erittäin iloisia alkavasta yhteistyöstä VG-62:n kanssa. Naantalissa on tehty jo useita vuosia äärimmäisen laadukasta juniorityötä ja uskomme yhdessä vakaasti siihen, että tulevan yhteistyön myötä pystymme entisestään kehittämään seuran toimintaa. Näistä konkreettisina esimerkkeinä mainittakoon, että toinen taitovalmentajistamme tulee jatkossa olemaan hyvin aktiivisesti mukana VG:n toiminnassa. Tämän palvelun lisäksi tulemme tarjoamaan useita koulutuksia seuran eri ikäluokkien valmentajille”, TPS Juniorijääkiekon toiminnanjohtaja Kalle Lahti puolestaan kertoo.

TPS:n Sateenvarjoseuratoiminnassa on mukana yhteensä seitsemän seuraa. VG-62:n lisäksi muut seurat ovat: Kaarinan Kiekko-Pojat, Kiekko-67, Paimion Haka, Raision Nuorisokiekko, Salon Kiekkohait sekä TarU Hockey.


   
Lisää uutisia
TPS Juniorijääkiekko ry
«  Tammikuu   »
Kategoriat